• Switch PLANET IGS-12040MT (8X 1GB BASE-T, 4X 1GB BASE-X SFP, PRZEMYSŁOWY, ZARZĄDZALNY, L2+)

Symbol: IGS-12040MT

Planet IGS-12040MT, Zarządzany, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Pełny dupleks, Montaż naścienny / rzutowanie na sufit

2139.00
2139.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
2139 2139
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty wpłata 0
Paczkomaty InPost 15
Paczkomaty InPost - Pobranie 19
Kurier UPS 19
Kurie UPS (pobranie) 29
DHL Parcel 29
DPD 29
Dostępność 4 szt.

Zamówienie telefoniczne: 888751938

Zostaw telefon

PLANET IGS-12040MT to w pełni zarządzany przełącznik światłowodowy Gigabit zwykle przeznaczony do sieci przemysłowej. Posiada 8 portów miedzianych 10/100/1000BASE-T, 2 porty 100/1000BASE-X SFP, 2 porty SFP 100/1000/2500BASE-X oraz nadmiarowy system zasilania w wytrzymałej, ale kompaktowej obudowie IP30, którą można zainstalować w każdym trudnym środowisku bez ograniczeń przestrzennych. Zapewnia przyjazne dla użytkownika, ale zaawansowane interfejsy zarządzania IPv6 / IPv4, liczne funkcje przełączania L2 / L4 i funkcję routingu statycznego warstwy 3.

IGS-12040MT może pracować stabilnie w zakresie temperatur od -40 do 75 stopni C i umożliwia montaż na szynie DIN lub na ścianie w celu efektywnego wykorzystania przestrzeni szafy. Dzięki 4 potrójnym portom światłowodowym SFPmoże elastycznie wydłużać odległość połączenia.

 

 image 

Sieć z cyberbezpieczeństwem pomaga zminimalizować zagrożenia bezpieczeństwa

IGS-12040MT jest wyposażony w ulepszone cyberbezpieczeństwo, aby odeprzeć cyberzagrożenia i cyberataki. Obsługuje protokoły SSHv2 i TLSv1.2, aby zapewnić silną ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami. Służąc jako kluczowy punkt przesyłania danych do krytycznego sprzętu klienta w sieci biznesowej, funkcja cyberbezpieczeństwa IGS-12040MT chroni zarządzanie przełącznikami i zwiększa bezpieczeństwo sieci o znaczeniu krytycznym bez żadnych dodatkowych kosztów i wysiłku związanego z wdrożeniem.

 

 image

 

 

Nadmiarowy pierścień, szybkie odzyskiwanie dla systemu nadzoru

IGS-12040MT obsługuje technologię redundantnych pierścieni i oferuje silne możliwości szybkiego samoodzyskiwania, aby zapobiec przerwom i włamaniom z zewnątrz. Zawiera zaawansowaną technologię ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching), protokół Spanning Tree Protocol (802.1s MSTP) oraz redundantny system zasilania w sieci automatyki przemysłowej klienta, aby zwiększyć niezawodność i czas pracy systemu w trudnych warunkach fabrycznych. W pewnej prostej sieci pierścieniowej czas odzyskiwania łącza danych może wynieść nawet 10ms.

 

image

 

 

Modbus TCP zapewnia elastyczną łączność sieciową dla automatyzacji fabryki

Dzięki obsługiwanemu protokołowi Modbus TCP/IP IGS-12040MT można łatwo zintegrować z systemami SCADA, HMI i innymi systemami akwizycji danych w halach fabrycznych. Umożliwia administratorom zdalne monitorowanie informacji o pracy przemysłowego przełącznika Ethernet, informacji o portach, stanu komunikacjioraz stanu DI i DO,  co pozwala łatwo uzyskać ulepszone monitorowanie i konserwację całej fabryki.

 

1588 Protokół czasowo dla przemysłowych sieci komputerowych

IGS-12040MT idealnie nadaje się do zastosowań telekomunikacyjnych i Carrier Ethernet, obsługując dostarczanie usług MEF i synchronizację przez pakiety dla IEEE 1588 i synchronicznego Ethernet.

 

 

image  

 

 

 

Alert zdarzenia pułapki SMTP/SNMP

IGS-12040MT zapewnia funkcję ostrzegania o zdarzeniach, która pomaga zdiagnozować nieprawidłowe urządzenie ze względu na to, czy nastąpiło przerwanie połączenia sieciowego lub odpowiedź na ponowne uruchomienie.

 

Skuteczny alarm alarmowy dla lepszej ochrony

IGS-12040MT obsługuje funkcję alarmu błędów, która może ostrzegać użytkowników, gdy coś jest nie tak z przełącznikami. Dzięki tej idealnej funkcji użytkownicy nie musieliby tracić czasu na znalezienie miejsca, w którym tkwi problem. Pomoże to zaoszczędzić czas i zasoby ludzkie.

 

 

image

 

 

Wejście cyfrowe i wyjście cyfrowe dla alarmu zewnętrznego

IGS-12040MT obsługuje wejście cyfrowe i wyjście cyfrowe na górnym panelu. Zewnętrzny alarm umożliwia użytkownikom korzystanie z wejścia cyfrowego w celu wykrycia stanu urządzenia zewnętrznego (takiego jak detektor włamania do drzwi) i wysłania alarmu o zdarzeniu do administratorów. Wyjście cyfrowe może być użyte do alarmowania administratorów, jeśli port IGS-12040MT jest w trybie link-down, link-up lub power-dead.

 

 

image

 

 

Programowy routing VLAN IPv4 i IPv6 warstwy 3 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania

Aby pomóc klientom pozostać na bieżąco z ich działalnością, IGS-12040MT zapewnia nie tylko wysoką wydajność transmisji i doskonałe technologie warstwy 2, ale także funkcję routingu VLAN IPv4 / IPv6, która umożliwia przenikanie różnych sieci VLAN i różnych adresów IP w celu posiadania wysoce bezpiecznej, elastycznej aplikacji do zarządzania i prostszej aplikacji sieciowej.

 

 

Solidne funkcje warstwy 2

IGS-12040MT można zaprogramować do zaawansowanych funkcji zarządzania przełącznikami, takich jak dynamiczna agregacja łączy portów, Q-in-Q VLAN, prywatna sieć VLAN, rapid spanning Tree Protocol, QoS z warstwy 2 do warstwy 4, kontrola przepustowości i podsłuchiwanie IGMP. IGS-12040MT zapewnia oznaczoną 802.1Q VLAN, a dozwolone grupy VLAN będą maksymalnie do 4K. Poprzez agregację portów pomocniczych, IGS-12040MT umożliwia pracę szybkiego trunku łączącego wiele portów. Umożliwia maksymalnie 6 grup magistrali z 8 portami na grupę magistrali, a także obsługuje przełączanie awaryjne.

 

 

image

 

 

Efektywne zarządzanie

W celu efektywnego zarządzania IGS-12040MT jest wyposażony w konsole, interfejsy sieciowe i interfejsy zarządzania SNMP.

  • Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na sieci Web IGS-12040MT oferuje łatwe w użyciu, niezależne od platformy narzędzie do zarządzania i konfiguracji.
  • W przypadku zarządzania tekstowego można uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem programu Telnet i portu konsoli.
  • W przypadku standardowego oprogramowania do monitorowania i zarządzania oferuje połączenie SNMPv3, które szyfruje zawartość pakietów w każdej sesji w celu bezpiecznego zdalnego zarządzania.

 

Zaawansowane zabezpieczenia od warstwy 2 do warstwy 4

IGS-12040MT oferuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) warstw od 2 do 4 w celu wymuszenia zabezpieczeń na brzegu sieci. Może być używany do ograniczania dostępu do sieci poprzez odmawianie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, portów TCP / UDP lub zdefiniowanych typowych aplikacji sieciowych. Jego mechanizm ochrony obejmuje również uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń oparte na portach 802.1X i MAC. Dzięki funkcji prywatnej sieci VLAN można zapobiec komunikacji między portami brzegowymi, aby zapewnić prywatność użytkownika.

 

Zaawansowana ochrona sieci IP

IGS-12040MT udostępnia również funkcje DHCP Snooping, IP Source Guard i Dynamic ARP Inspection, aby zapobiec atakom IP snooping i odrzucać pakiety ARP z nieprawidłowym adresem MAC. Administratorzy sieci mogą teraz budować wysoce bezpieczne sieci korporacyjne przy znacznie mniejszym namysł czasu i wysiłku niż dotychczas.

 

Elastyczność i rozwiązanie rozszerzeń

Dodatkowe cztery porty SFP wbudowane w IGS-12040MT obsługują moduły światłowodowe 100BASE-FX, 1000BASE-SX/LX i 2500BASE-X SFP (Small Form-factor Pluggable), co oznacza, że administrator może teraz elastycznie wybrać odpowiednie urządzenie nadawczo-odbiorcze SFP nie tylko w zależności od odległości transmisji, ale także wymaganej prędkości transmisji. Odległość można wydłużyć z 550 metrów do 2 kilometrów (światłowód wielomodowy) i do ponad 10/20/40/60/80/120 kilometrów (światłowód jednomodowy lub włókno WDM). Doskonale nadają się do zastosowań w korporacyjnych centrach danych i dystrybucjach.

 

Inteligentny mechanizm diagnostyczny SFP

IGS-12040MT obsługuje funkcjęSFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie pomaga administratorowi sieci w łatwym monitorowaniu parametrów SFP w czasie rzeczywistym, takich jak optyczna moc wyjściowa, optyczna moc wejściowa, temperatura, prąd polaryzacji lasera i napięcie zasilania transceivera.

 

 

image

 

 

Konstrukcja hartowana środowiskowo

Dzięki aluminiowej ochronie obudowy przemysłowej IP30, IGS-12040MT zapewnia wysoki poziom odporności na zakłócenia elektromagnetyczne i silne przepięcia elektryczne, które zwykle występują na podłogach zakładów lub w szafach kontroli ruchu po stronie krawężników. Posiada również zintegrowane źródło zasilania o szerokim zakresie napięć (od12 do 72 V DC lub 24 V AC) dozastosowań o wysokiej dostępności na całym świecie wymagających podwójnych lub rezerwowych wejść zasilania. Będąc w stanie pracować w zakresie temperatur od -40 do 75 stopni C,IGS-12040MT można umieścić w prawie każdym trudnym środowisku.

 

 

image 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.